Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri

Bilsam HBYS

        

 

      Bilsam HBYS, bir hastanenin ihtiyaç duyabileceği bütün modülleri, kullanım kolaylığı, Akılcı kontrolleri ve yönlendirmeleriyle bir otomasyonun sahip olması gereken hayatı kolaylaştırma görevini tam anlamıyla yerine getiriyor. Personel Bilgilendirmeleri, Doktor Uyarıları, Toplanan veriler ve yapılan analliz raporları Sağlıkta Kalite Standartları dikkate alınarak hazırlandı. Enabız Gün sonu analiz raporundaki yüksek başarı oranı, Bilsam HBYS'nin işini ne kadar iyi yaptığının bir göstergesi. Daima daha iyisini yapmayı hedefleyen Bilsam Yazılım ve Destek ekibi olarak, Kurumlarımızın öneri ve isteklerini büyük bir titizlikle dikkate almamız gerektiğinin farkındayız. Bilsam HBYS ekranlarının kullanımının kolay olmasında, bu denli anlaşılır ve tutarlı çalışmasında emeği geçen bütün kurumlarımıza teşekkür ederiz. 

 

 

 

BİLSAM YAZILIM MODÜLLERİ

 

 • Randevu ve Hasta Kabul

  Otomatik işlemler ve Onlarca kontrol, minumum tıklama ile maksimum doğrulukta kayıtlar açılmasını sağlıyor. Mobil Uygulama ve İnternet randevu sistemi ile hastalar kendileri sıra alabiliyor.

 • Doktor Poliklinik işlemleri

  Şablonlar, Kısa yollar, Gruplanmış Hizmetlerden seçim yapmabilme, Hasta muayene arşivine kolay erişim ve Sezgisel loglama tekniği ile epikriz güvenliği gibi vazgeçilemez özellikleri içinde barındırıyor.

 • Klinik İşlemler

  Doktor Order sistemi, Ateş / Nabız / SPO vb takibi, hemşire bakım planı takibi, Yatan hasta diyet takibi, Apache II, Snap 2, Prism skor hesaplamları ve daha bir çok özellik ile klinik uygulamalarda kalite standartlarından fazlasını karşılayan bir modül.

 • Laboratuvar

  80'den fazla farklı cihaz ile entegrasyon, Yaşa Göre, Ayrıntılı, Elisa, Panik referans değer tanımlamaları, Gerekli Durumlarda anında doktor bilgilendirme, Laboratuvar süreç analizleri, renklendirmelerle hasta sonuç durumu takibi ve daha bir çok özellik sayesinde Laboratuvar Modülü çok seviliyor.

 • Radyolojik Görüntüleme

  Çoklu rapor şablonu oluşturabilme, Acil ve yaşlı hastalarda öncelikli işlem sırası ve randevulandırma, Entegre PACS sistemi ile görüntülerin kolay çalışılması ve her yerden kolay erişim.

 • Medikal Faturalama

  Aktif klasör sistemi ile etkili dosya yönetimi, Hızlı dosya incelemeye olanak sağlayan Komisyon İnceleme Ekranı, Komisyon onay ve mesajlaşma procedürü, Dosya Kilitleme, Fatura Tutar raporlamaları, Devreden dosya takibi ve daha bir çok özellik.

 • Kalite ve Yönetimsel Raporlama

  Kurum içi ve kurum dışı kalite denetimleri ve yaptırım kararlarında, birim sorumluları ve yöneticilere sağlam veriler sunar. Branşlara, Hekimlere, hizmet türlerine göre ve daha bir çok farklı gösterim şekli ile kolay yorumlama avantajı sağlar.

 • Kan Bankası

  Kızılay ve Diğer kurumlardan temin edilen ve kullanılan bir çok kan ürününün takibini yapmar

 • Satın Alma

  Mail entegrasyonlu satın alma modülü ile İhtiyaç listeniz aynı anda tüm firmalar tarafından tekliflendirilir. Size sadece en uygun fıyatı seçmek kalır.